Informacje


Prace serwisowe - 17.12.2022 (22:00-00:00)


Uprzejmie informujemy, że w dniu 17.12.2022 w godzinach od 22:00 do 00:00 zostaną przeprowadzone prace serwisowe mające na celu ulepszenie usług.

W trakcie wszystkie usługi będą niedostępne przez ok. 30 minut.

Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby prace zostały wykonane jak najszybciej i z minimalnym wpływem na działanie Państwa usługi.


Zmiana wersji TCA do pobierania plików DDD - od 30.11.2022


Szanowni Państwo, nowa wersja programu TCA do pobierania plików DDD dostępna jest pod następującym adresem: https://arcusgps.eu/ddd/tca.zip


KOMUNIKAT z e-przewóz


Szanowni Państwo,

Z uwagi na dobro użytkowników oraz zapewnienie bezproblemowej migracji do nowych usług ZSL i aplikacji mobilnej informujemy o modyfikacji terminów:

- „Aplikacja Kierowcy SENT GEO" oraz jej wersja testowa nie jest już dostępna w sklepach Google Play i App Store. Użytkownicy mogą korzystać z aktualnie zainstalowanej wersji do 30 listopada 2021 r. Po tej dacie aplikacja zostanie wygaszona i użytkownicy nie będą mogli z niej korzystać;

- Od 1 grudnia jedyną aplikacją umożliwiającą przekazywanie danych geolokalizacyjnych do systemów SENT i e-TOLL będzie aplikacja „e-TOLL PL”;

- Usługi i urządzenia ZSL wykorzystywane dotychczas tylko na potrzeby systemu SENT (tzw. „stare usługi ZSL”) będą dostępne do 30 listopada 2021 r. Po tej dacie dane pochodzące z lokalizatorów zainstalowanych w ramach starych usług ZSL nie będą przyjmowane do systemu SENT;

- Od 1 grudnia 2021 r. dopuszczone do systemu SENT będą wyłącznie usługi i lokalizatory ZSL zarejestrowane w ramach tzw. „nowych usług ZSL”. Rejestracja do nowych usług ZSL jest możliwa już teraz.

Wszelkie informacje związane z funkcjonowaniem aplikacji oraz usług ZSL dostarczających dane geolokalizacyjne na potrzeby systemu SENT będą publikowane na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych pod adresem https://www.puesc.gov.pl. Ponadto w zakładce „Najczęściej zadawane pytania (FAQ)” portalu PUESC znajduje się zbiór najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami, które pomogą Państwu zrozumieć wiele problematycznych kwestii z obszaru ZSL.


Informacja dotyczące przejścia z VIA-toll


Wygaszenie viaTOLL. Zmiany dla kierowców od 1 października 2021 r.
Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie:
https://www.gov.pl/web/finanse/wygaszenie-viatoll-zmiany-dla-kierowcow-od-1-pazdziernika-2021-r


Prace serwisowe - 17.09.2021


Uprzejmie informujemy, że w dniu 17.09.2021 od godziny 20:00 do 24:00 będą prowadzone prace serwisowe związane z modernizacją infrastruktury serwerowej. Prace modernizacyjne mają charakter planowy i są niezbędne do podniesienia jakości usług.

W trakcie tych prac mogą wystąpić przerwy w dostępie do świadczonych usług. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby prace zostały wykonane jak najszybciej i z minimalnym wpływem na działanie Państwa usług.

informacje, newsy