System e-TOLL

system e-TOLL

Zgodnie z zapowiedzią, druga połowa Września to czas planowanego wdrażania usługi, po otrzymaniu zgody Szefa Krajowej Administracji Skarbowej na przyłączenie systemu teleinformatycznego oraz urządzeń Arcus do e-TOLL.
Nasze urządzenia GPS przeszły pozytywnie testy integracyjne, spełniając wszystkie wymogi techniczne.

System e-TOLL służy do poboru opłat za przejazd pojazdem ciężkim (powyżej 3,5 tony) po płatnych drogach krajowych oraz za przejazd po płatnych odcinkach autostrad Konin-Stryków (A2) i Wrocław-Sośnica (A4) dla pojazdów ciężkich i lekkich. System oparty jest o technologię wyznaczania pozycji użytkownika przy zastosowaniu pozycjonowania satelitarnego z wykorzystaniem wirtualnych bramownic. Administratorem systemu danych jest Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Od 1 lipca trwa okres przejściowy dla przewoźników. Oznacza to, że równolegle funkcjonują dwa systemy – viaTOLL i nowy e-TOLL. System e-TOLL zastąpi viaTOLL, z dniem 30 września 2021 roku.

Link do instrukcji rejestracji:
https://etoll.gov.pl/ciezarowe/rejestracja-w-e-toll/jak-zarejestrowac-sie-w-e-toll/

Zamówienia na urządzenia z pozostawionym numerem kontaktowym proszę kierować na adres: e-toll@arcusgps.pl.

Zobacz certyfikat...

DODATKOWO: Ulga podatkowa
Od 29 czerwca 2021 roku obowiązuje w podatku dochodowym ulga e-TOLL. Ulga jest związana z wydatkami na wyposażenie pojazdów w urządzenia do poboru opłat w systemie e-TOLL.
https://etoll.gov.pl/ciezarowe/system-e-toll/ulga-podatkowa/